Co je HHC-P a jaké má účinky?

HHC-P bylo prvně objeveno v minulém století, konkrétně v roce 1944 v USA, a to pomocí přidáním dvou molekul vodíku k HHC. Tento proces je známý jako hydrogenace a používá se v potravinářském průmyslu. Stejným způsobem vzniká například margarín, když se vyrábí z rostlinného oleje.

 

Jaké jsou rozdíly mezi HHC a HHC-P?

Hlavním rozdílem je schopnost vazby na kanabinoidní receptory CB1 v lidském mozku. Díky svým vlastnostem má HHC-P až 30x aktivnější vazby na tyto receptory a může působit tedy mnohem silněji, než HHC. Oproti HHC někteří uživatelé pocítili jiný nástup účinků, který často přichází déle, ale za to silněji. HHC-P tedy patří mezi nejsilnější kanabinoidy, na některé uživatele může působit i silněji, než THC. Je to samozřejmě velmi individuální a záleží na toleranci každého uživatele.

Pozor na klamavé prodejce!

S příchodem HHC-P na trh se objevila spousta nových produktů a každý prodejce se logicky snaží nalákat zákazníky na tuto novou látku. Dávejte si pozor na údaje, které výrobci uvádějí. Obecně se většinou HHC-P produkty vyrábí v nižší koncentraci, než tomu bylo u HHC. Důvody jsou dva. Jak bylo zmíněno výše, HHC-P je silnější, ale zároveň mnohem dražší, než HHC. Často se setkáváme s tím, že někdo uvádí např. u cartridge Obsah HHC-P až 90%. Taková cartridge by stála kolem 2000 Kč, kdyby to tak skutečně bylo. Setkáváme se s tím ale i u květů, kdy někteří prodejci uvádí klidně 50% obsahu HHC-P. Tyto hodnoty jsou naprostý nesmysl. Jednak by to bylo tak extrémně silné, že by se zapotili i nejzkušenější uživatel, a zároveň by to bylo tak drahé, že by to nikdo nekupoval. Pokud tedy uvidíte tato šíleně vysoká procenta, je to pro vás signál, dát od tohoto produktu ruce pryč. Pokud prodejce naopak procenta vůbec neuvádí, je to pro vás další vykřičník. My jsme se zavázali k tomu, že budeme u každého produktu uvádět jeho přesné složení a díky tomu si můžete být jistí, že víte, co kupujete.

Jaké jsou účinky HHC-P?

Analgezie: HHC-P může působit jako analgetikum, což znamená, že může pomáhat snižovat vnímání bolesti. Tento účinek je často spojován s aktivací endokanabinoidního systému v mozku a v periferních tkáních. Mnoho lidí používá kanabinoidy, včetně HHC-P, k úlevě od chronické nebo akutní bolesti.

Antiemetický účinek: HHC-P může mít podobný účinek jako THC v potlačování nevolnosti a zvracení. Tento účinek může být užitečný pro pacienty podstupující chemoterapii nebo trpící různými stavy, které způsobují nevolnost.

Relaxace: HHC-P může mít mírně sedativní účinky, které mohou pomoci s relaxací a snížením úzkosti. To může být užitečné pro lidi, kteří trpí úzkostí, stresovými stavy nebo mají problémy se spánkem.

Stimulace chuti k jídlu: Jako THC, i HHC-P může zvyšovat chuť k jídlu. Tento účinek je známý jako "munchies" a může být prospěšný pro lidi, kteří mají problémy s nedostatkem chuti k jídlu kvůli nemoci nebo léčbě.

Antidepresivní účinky: Existují náznaky, že některé kanabinoidy, včetně HHC-P mohou mít antidepresivní účinky tím, že ovlivňují chemické signály v mozku spojené s náladou. To může pomoci při zmírňování symptomů deprese a zlepšení celkového duševního stavu.

 

Je však důležité si uvědomit, že účinky HHC-P mohou být individuální a mohou se lišit v závislosti na dávce, způsobu použití a individuální citlivosti. Dále je důležité konzultovat s lékařem před použitím jakéhokoli kanabinoidu, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky.

Stejně jako HHC, i HHC-P je v rané fázi výzkumu a většina informací o účincích pochází od samotných uživatelů. Již v tuto chvíli probíhají studie, které se zaměřují na nové kanabinoidy a již brzy se o nich snad dozvíme více, včetně jejich rizik.

 

Tento článek popisuje obecné informace o kanabinoidu HHC-P, veřejně dostupné na internetu. Účel tohoto článku je pouze informativní.

Používáme ověření věku Adulto